Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Remonty i utrudnienia w Krakowie

Powracających do Krakowa po wakacjach czeka sporo niespodzianek.

Pasażerowie PKP wysiądą jak zwykle na Dworcu Głównym, jednak nie będą mogli skorzystać z tramwaju lub autobusu. Dlaczego? Ponieważ skrzyżowanie ulic: Lubicz - Pawia - Westerplatte - Basztowa jest całkowicie zamknięte dla ruchu. Najbliższe czynne przystanki są przy Basztowej pod LOT-em oraz Poczcie Głównej. Wszystko ma wrócić do normy przed 1 listopada. Natomiast w pierwszym tygodniu października przez nowe skrzyżowanie mają już przejeżdżać tramwaje.

Tymczasowy dworzec autobusowy, funkcjonujący do tej pory na placu przed budynkiem PKP, został przeniesiony na teren bazy samochodowej PKS przy ulicy Cystersów. Nie jest łatwo tam trafić, brak miejsc do parkowania dla samochodów, trzeba przejść kawałek do najbliższego przystanku MPK. W pierwszych dniach autobusy nie odchodziły z tych stanowisk, które były napisane na biletach, nie działały dobrze głośniki, podróżni nie mieli gdzie się schronić przed deszczem...

Regionalny Dworzec Autobusowy ma być oddany do użytku w październiku - tak przynajmniej obiecują inwestorzy.Skrót listy remontów (Gazeta Krakowska i inne źródła):

- rondo Kocmyrzowskie - kompleksowa przebudowa, zwężone ulice.
- Basztowa, Lubicz, Westerplatte - zamknięte dla tramwajów do pierwszego tygodnia października, do końca listopada nie będzie przejazdu dla samochodów i autobusów.
- Wybickiego - zwężona jezdnia, utrudnienia do 31 października.
- Łobzowska - zwężona jezdnia, do 21 października.
- Pawia - zamknięta między Basztową a Ogrodową (remont do listopada 2006)
- Monte Cassino, Kapelanka, Brożka - remont torowisk, jeden pas jezdni zajęty przez ekipę naprawczą.
- Na Zjeździe - zamknięta dla samochodów i autobusów, objazdy (zakończenie prac na początku października).
- Branicka - zamknięty most, objazdy (do 31 grudnia).
- Krowoderska - ograniczenia ruchu w rejonie skrzyżowania z ul. Kolberga, zwężona jezdnia do końca września.
- Królowej Jadwigi - zamknięta między Modrzewiową a ul. Nad Zalewem, autobusy jeżdżą Modrzewiową i Kasztanową (do 15 września).


ZDiK jesienią planuje jeszcze kilka remontów. Przez krótki okres może być zamknięte skrzyżowanie Kuźnicy Kołłątajowskiej z al. 29 Listopada. Przebudowany też będzie 400-metrowy odcinek ul. Ułanów do ul. Pilotów. Remont ul. Mikołajczyka pomiędzy wiaduktem nad Okulickiego aż do ronda Hipokratesa. Modernizacja jednego z pasów wiaduktu nad ul. Okulickiego. Remont ul. Balickiej na odcinku od ul Lindego do Na Błonie. Planowany jest remont Wielickiej między Kolejową do Morawińskiego. Miejscowe utrudnienia mogą także powstać na ulicach, przy których ustawiane będą ekrany dźwiękochłonne: na odcinkach od mostu Zwierzynieckiego do Kapelanki, przy Kamieńskiego, na ul. Królowej Jadwigi, Zakopiańskiej i Radzikowskiego.
Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2005 15:51