Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

SJO: Kursy w sieci jedyną szansą dla studentów I roku

Tylko do 12 października 2012 r. Studium Języków Obcych AGH przyjmuje zapisy na językowe dwusemestralne kursy e-learningowe języków francuskiego oraz niemieckiego. Kursy w sieci to jedyna szansa na naukę języków obcych w AGH dla studentów I roku, którzy mieli już styczność z tymi językami.

 

Dostępne będą kursy:

Język francuski - poziom A2 (dla początkujących). Kurs przeznaczony jest dla studentów I roku, którzy mieli już kontakt z językiem francuskim (co najmniej 90 godzin zajęć / 1 rok nauki).

Język niemiecki - poziom B1 (średniozaawansowany). Kurs przeznaczony jest dla studentów I roku kontynuujących naukę języka niemieckiego po szkole średniej.

Zajęcia prowadzone są metodą on-line i uzupełnione o 18 godzin lektoratu metodą tradycyjną. Po ukończeniu kursu studenci otrzymują certyfikat, mogą również kontynuować naukę na wyższych poziomach zaawansowania w ramach zajęć lektoratowych w dalszym toku studiów.

Zgłoszenia można dokonać, przesyłając swoje dane (imię, nazwisko, wydział, rok studiów) na adres:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (j.francuski)
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (j.niemiecki)

w terminie do dnia 12 października 2012r.

Ostateczne ustalenie listy uczestników nastąpi podczas zebrania organizacyjnego w dniu 15 października 2012 r. o godz. 19.30, w SJO (ul. Kawiory 26a, III p), s. 307 (j.francuski), s. 314 (j.niemiecki).

W miarę wolnych miejsc istnieje możliwość uczestnictwa w kursie studentów lat wyższych.

Uczelnia od kilku lat systematycznie ogranicza ofertę jeżyków obcych w trakcie studiów. Od roku 2001 ze względów oszczędnościowych studenci I roku stracili możliwość nauki języków obcych na lektorach. Trzy lata później liczba godzin do wykorzystania na lektoraty zmalała z 450 do 270 , zaś w 2006 r. zlikwidowana została możliwość uczęszczania na dwa języki jednocześnie. Informację o obecnie przysługującej liczbie godzin można znaleźć na stronie Studiów Języków Obcych AGH.