Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Mniej języków dla nowych studentów AGH

agh.gifOd przyszłego roku akademickiego wchodzą nowe zasady nauki języków w naszej uczelni. Władze AGH podjęły decyzję o zmniejszeniu limitu przeznaczonego na naukę języków obcych ze 270 do 180 godzin. Oznacza to zajęcia tylko raz w tygodniu przez 90 minut. Postanowienie dotyczy nowych studentów, którzy rozpoczną naukę od roku akademickiego 2006/07.

Podobnie jak obecnie, naukę języka będzie można rozpocząć od drugiego roku studiów. Obecnych studentów do końca studiów obowiązywać będą aktualne zasady.

O wchodzącej wkrótce zmianie uprzedzał już, w marcowej rozmowie ze Strefą WMS, dziekan WMS, prof. Stanisław Brzychczy: - Z dniem 1 października b.r. wchodzi w życie uchwała Senatu AGH z dnia 01 marca b.r. w sprawie ogólnych zasad nauki języków obcych w naszej Uczelni i będzie obowiązywała studentów, którzy rozpoczną studia dwustopniowe lub jednolite magisterskie po dniu wejścia w życie przedmiotowej uchwały. Studentów przyjętych na studia w AGH przed dniem 01.10.2006r. obowiązują dotychczasowe zasady nauki języków obcych, określone uchwałą Senatu AGH z dnia 25.04.2001r.

Zmniejszenie limitu godzin bagatelizuje na "Czacie z władzami AGH" rektor AGH, prof. Antoni Tajduś: - De facto nie zmniejszyliśmy liczby godzin. Poprzednio student mógł mieć 240 godzin języka [rektor popełnił drobną pomyłkę, w rzeczywistości 270 godzin - dopisek red.], natomiast większość nie wykorzystywała więcej niż 150 godzin. W tej chwili postanowiliśmy, że student będzie musiał obligatoryjnie mieć 180 godzin języka przy wymaganiach ministerialnych 120.

Dla studiujących na Wydziale Matematyki Stosowanej, będzie to już druga zmiana. Rok temu limit na naukę języków obcych dla studentów matematyki wynosił 450 godzin.
Poprawiony: sobota, 27 maja 2006 14:44